Uždaryti
Registracija
Parašykite, kokia data ir laikas Jums priimtiniausias. Administratorė susisieks ir suderins smulkmenas.
* - privalomi laukai
Svarbu
Budinčio gydytojo kontaktai
Dėl budinčio gydytojo reikia skambi telefonu, +37067777312 . Kiekvieną darbo dieną po 20 val. ir savaitgaliais.
Skaudant dantį priimam nedelsiant
Jei kenčiate didžiulius skausmus, būtinai apie tai parašykite registracijos formoje. Rasime galimybę priimti nedelsiant.
Dantų taisymas gyvenantiems užsienyje
Jei gyvenate ne Lietuvoje ir ketinate atostogų metu suplanuoti vizitą pas odontologą, būtinai apie tai parašykite užklausoje.

DANTŲ CHIRURGIJA

Siekiant pašalinti grėsmę burnos sveikatai ar garantuoti tolesnio gydymo sėkmę kai kuriais atvejais yra reikalinga chirurginė intervencija.

Burnos chirurgija apima tokias procedūras kaip dantų rovimas, implantacija, žandikaulių kaulo korekcijos bei dantis supančios gleivinės operacijos.

DANTŲ ROVIMAS

Dantį pašalinti gali tekti dėl įvairių priežasčių – didelių karieso pažeidimų, skilimų ir lūžių, netaisyklingo sąkandžio, aplinkinių audinių ligų arba dėl to, kad dantis neišdygęs ir gali sukelti komplikacijų. Visos dantų šalinimo procedūros, tiek paprastos, tiek sudėtingos, atliekamos vietiškai nuskausminus.

Paprastas nuolatinio danties šalinimas.

Profesionalaus burnos chirurgo rankose tai nesudėtinga procedūra. Dantis pašalinamas naudojant specialius instrumentus, nepažeidžiant nei aplink esančio kaulo, nei dantenų. Atsižvelgus į individualią paciento situaciją, galimas implanto įsriegimas iš karto pašalinus dantį, taip sutrumpinant gijimo bei protezavimo laiką.

Išdygusio protinio danties šalinimas.

Išdygusius protinius dantis pašalinti dažniausiai reikia profilaktiniais tikslais. Tai yra patys paskutiniai dantys eilėje, juos sunku pasiekti ir išvalyti, ant jų kaupiasi apnašos, galinčios sukelti kariesą, kuris ilgainiui gali pažeisti ir gretimus dantis. Aplinkiniuose audiniuose gali vystytis uždegimas, atsirasti skausmas. Be to, protiniai dantys dažnai net nedalyvauja kramtant ir funkciškai yra beverčiai. Dėl šių priežasčių patariama protinius dantis šalinti. Vienos procedūros metu, esant poreikiui, galima pašalinti ir visus keturis protinius dantis, – taip sutrumpėja gijimo laikas ir vaistus vartoti tenka tik kartą. Daugumai pacientų visų keturių dantų šalinimas netrunka nė valandos.

Retinuotų dantų šalinimas.

Retinuotais dantimis vadinami susiformavę, bet neišdygę dantys. Tokie dantys yra tarsi įstrigę kaule ir gali sukelti rimtų komplikacijų – pažeisti greta esančių dantų šaknis, lemti cistų formavimąsi, uždegimo vystymąsi, kelti skausmą ir kita. Retinuoti dantys šalinami chirurginiu būdu, padarius nedidelį pjūvį dantenose ir nuėmus ploną kaulo sluoksnį, kuris dengia dantį.

Kai kuriais atvejais retinuoti dantys nėra šalinami. Iltiniai dantys yra itin svarbūs taisyklingam dantų išsidėstymui išlaikyti ir kramtymui, saugo kitus dantis nuo per greito nusidėvėjimo. Todėl jei iltys yra retinuotos, pritaikius specifinius ortodontinius metodus jos yra „pradaiginamos“, o ne raunamos.

Pašalinus dantį pacientams patariama kurį laiką šaldyti toje vietoje veidą, kad neatsirastų tinimas. Gydytojas po procedūros paaiškina režimą, kurio būtina laikytis norint, kad gijimas vyktų sklandžiai. Priklausomai nuo atliktos procedūros sudėtingumo, trumpam laikui gali būti skiriami vaistai, tačiau paprastai jų neprireikia.

ŽANDIKAULIŲ REKONSTRUKCIJA

Sinuso pakėlimo operacija

Viršutinio žandikaulio viduje abipus nosies esančios ertmės vadinamos sinusais. Juos nuo dantų šaknų skiria kaulo ir gleivinės sluoksnis. Netekus dantų, kaulinis sluoksnis ima plonėti ir gali tapti toks plonas, kad nebebus vietos implantams įsriegti.

Tokiu atveju yra taikoma sinuso pakėlimo operacija. Ji atliekama pritaikius vietinį nuskausminimą ir trunka apie valandą. Jos metu padaromas nedidelis langelis žandikaulio kaule. Pjūvis daromas burnos viduje, todėl išoriškai nebus matoma jokių žymių, o operacija nedaro visiškai jokios įtakos sinusų funkcijai. Pakeliama sinuso viduje esanti gleivinė ir tarpas užpildomas specialiu kaulo pakaitalu, kurį organizmas paprastai puikiai toleruoja, – po kelių mėnesių ši medžiaga prigyja ir tampa lygiaverte tikram kaului. Tuomet galima atlikti saugią ir kokybišką implantaciją.

Nei operacijos metu, nei po jos skausmas nejaučiamas. Kelias dienas gali išlikti nestiprus maudimas operuoto sinuso srityje, jam numalšinti gali būti skiriami nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai (tokie kaip ibuprofenas ar panašūs).

Kaulo bloko persodinimas

Kaulo bloko persodinimo operacija reikalinga, kai žandikaulio kaulas yra nepakankamai platus, kad į jį būtų galima saugiai įsriegti implantą. Kaulas plotį praranda dėl panašių priežasčių kaip ir aukštį – netekus danties (kai jis pašalintas arba prarastas dėl traumos), kaulas nebegauna apkrovos ir pradeda nykti.

Operacijos metu padaromi pjūviai dantenose, nuosavo kaulo blokelis yra paimamas iš smakro ar kitos žandikaulio vietos ir mažais titano varžteliais pritvirtinamas ten, kur jo trūksta. Tam tikslui gali būti naudojama ir aukštos kokybės sintetinė medžiaga, kuri funkcionuoja panašiai kaip kaulas. Dantenos užsiuvamos, o kaulas prigyja per 4–9 mėnesius. Ši intervencija niekaip nepakeičia išvaizdos ir nepalieka žymių veide.

Kaulo regeneracija

Ši procedūra taikoma esant nedideliems kaulo defektams, kai reikia užpildyti kaulą, netekto danties vietoje norint įsriegti implantą. Dantenose padaromas pjūvis, probleminė vieta užpildoma medžiaga, vadinama kaulo pakaitalu, uždengiama specialia savaime ištirpstančia membrana, o dantenos vėl užsiuvamos. Po kurio laiko kaulo pakaitalas sutvirtėja ir lieka tarsi nuosavas kaulas. Ši procedūra gali būti atliekama tiek prieš implantaciją, tiek jos metu, individualią situaciją turi įvertinti odontologas chirurgas.

Klinikoje taikomos garantijos
  • - implantams viso gyvenimo garantija (atmetus implantą, įsukamas naujas arba grąžinami pinigai už implantą)
Garantija taikoma klientui laikantis gyd.odontologo rekomendacijų ir klinikos įstatų.
Partneriai