Uždaryti
Registracija
Parašykite, kokia data ir laikas Jums priimtiniausias. Administratorė susisieks ir suderins smulkmenas.
* - privalomi laukai
Svarbu
Budinčio gydytojo kontaktai
Dėl budinčio gydytojo reikia skambi telefonu, +37062618888.
Skaudant dantį priimam nedelsiant
Jei kenčiate didžiulius skausmus, būtinai apie tai parašykite registracijos formoje. Rasime galimybę priimti nedelsiant.
Dantų taisymas gyvenantiems užsienyje
Jei gyvenate ne Lietuvoje ir ketinate atostogų metu suplanuoti vizitą pas odontologą, būtinai apie tai parašykite užklausoje.

PROFESIONALI BURNOS HIGIENA

Gera burnos higiena ir tinkama dantų priežiūra yra kelias link sveikos šypsenos. Paprasčiausios burnos higienos procedūros padeda išvengti dantų ėduonies, palaiko dantenas sveikas, o Jūs galite gerokai ilgiau džiaugtis savais dantimis. Tinkama higiena yra profilaktikos priemonė, o ne gydymo būdas, būtent todėl atsakingai rūpintis burnos švara reikia pradėti, kol dar nėra jokių dantų ar dantenų pažeidimų. Profesionali burnos higiena taip pat dažnai būna pirmasis gydymo etapas prieš periodontines, chirurgines, terapines procedūras, dantų balinimą ar protezavimą. 

Burnos higiena skirstoma į individualią (asmeninę) ir profesionalią. Individuali burnos higiena yra viskas, ką kiekvienas žmogus atlieka namuose: dantų valymas, tarpdančių siūlo naudojimas, burnos skalavimo skysčių naudojimas, išimamų protezų priežiūra ir kita. Profesionali burnos higiena – tai procedūros, atliekamos odontologo kabinete.

Kodėl yra svarbu reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną?

Kad ir kaip stengiamės kruopščiai išsivalyti dantis šepetėliu, idealiai to padaryti praktiškai neįmanoma. Visuomet lieka apnašų ant tolimesnių galinių dantų, liežuviniuose paviršiuose ar dantų vagelėse, kurių nepasiekia šepetėlio šereliai. Minkštos baltos apnašos susiformuoja iš maisto likučių, seilių ir burnoje nuolat gyvenančių bakterijų, kurios pačios savaime nėra pavojingos. Apnašoms ilgiau užsibūnant ant danties, bakterijos jose vykdo chemines reakcijas (jas ypač paskatina saldus ar krakmolo turintis maistas), kurių metu išsiskiria rūgštys. Šios rūgštys silpnina danties paviršių ir jis pradeda irti, vystosi kariesas ir atsiranda ertmė.

Ant dantų paviršiaus ilgai užsilaikius minkštoms apnašoms, veikiant seilėms jos ilgainiui sukietėja ir virsta dantų akmenimis. Tai tarsi kietas kalkių sluoksnis palei dantenas ant danties paviršiaus, kuris gali būti labai įvairaus dydžio, nuo baltos iki tamsiai rudos spalvos. Šios sankaupos dirgina dantenas, jos gali parausti, kraujuoti ar tapti jautrios. Per ilgesnį laikotarpį dantenų audinys pradeda nykti, vėliau ima nykti dantį supantis kaulas ir galiausiai danties netenkama. Dantų akmenų individualios burnos higienos priemonėmis pašalinti neįmanoma, tai atlieka burnos higienistas.

Nepakankama burnos higiena dažnai sukelia nemalonų burnos kvapą, kuris mažina pasitikėjimą savimi, kenkia bendravimui.

Tyrimais nustatyta, kad burnoje nuolat kaupiantis bakterijoms šios patenka į virškinimo sistemą, iš jos – į kraujotaką ir pasiekia įvairius organus. Tai gali paskatinti širdies, plaučių, inkstų ir kitų organų ligų radimąsi.

Palaikyti burnos higieną svarbu ir norint, kad ilgai tarnautų turimi dantų protezai – vainikėliai, implantai, išimamos plokštelės. O nešiojantiems breketus higiena padės apsaugoti dantų paviršius nuo karieso.

Kaip tai vyksta?

Specialistas įvertina paciento burnos būklę, paklausia apie namuose naudojamas priemones, paaiškina, kaip taisyklingai ir efektyviai valyti dantis, atsako į klausimus ir duoda patarimų.

Dantų apnašos ir akmenys yra šalinami specialiais instrumentais. Dantų akmenims valyti naudojamas ultragarsinis skaleris, kurio lengvai vibruojantis antgalis švelniai pašalina apnašas nuo danties paviršiaus, jo nepažeisdamas ir nekeldamas skausmo. Tačiau jei dantys labai jautrūs ar procedūros metu kamuoja nemalonūs pojūčiai, galima pritaikyti vietinį nuskausminimą. Iš sunkiai pasiekiamų vietų, pavyzdžiui, tarpdančių, akmenys šalinami rankiniais instrumentais.

Nuvalius apnašas mechaniškai,taikomas pažangus ir saugus metodas „Air Flow“: stipria srove į danties paviršių purškiami su vandeniu ir oru sumaišyti perlų milteliai. Tokiu būdu pasiekiami net smulkiausi danties nelygumai, pašalinamos dėl kavos, tabako ar kitų dažančių produktų vartojimo atsiradusios apnašos. Šių miltelių dalelės apvalios, neaštrios, todėl nebraižo danties paviršiaus. Po šios procedūros dantys tampa pastebimai šviesesni.

Galiausiai dantys poliruojami šepetėliais, guminiais diskeliais ir poliravimo pasta. Dantų paviršius tampa lygus, blizgus, švelnus ir vėliau dantų apnašos ant jo kaupiasi daug sunkiau. 

Jūs būsite maloniai nustebinti, kokie ryškūs pokyčiai gali būti pasiekti atliekant tokią trumpą ir neskausmingą profesionalią procedūrą. Dantų paviršius taps glotnus ir blizgus it stiklas, o gaivos ir švaros pojūtis tikrai pradžiugins. O jei laikysitės specialisto patarimų, po kurio laiko praeis ir dantenų paraudimas, jos nebekraujuos.

Kiekvienam žmogui, turinčiam kokių nors nusiskundimų ar ne, rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną kas 6 mėnesius. Pacientams, turintiems polinkį į apnašų kaupimąsi ar rūkantiems, apsilankymas pas burnos higienistą rekomenduojamas 3–4 kartus per metus.

Keletas patarimų:

  • Valykite dantis 2 kartus per dieną, nes per vieną kartą išvalomi ne visi nešvarumai. Valymas turėtų trukti bent 2–3 minutes.
  • Naudokite siulą tarpdančių valymui, bent vieną kartą perdieną vakare prieš dantų valymą. 
  • Po kiekvieno valgio kelias minutes kramtykite kramtomąją gumą arba praskalaukite burną vandeniu. Taip greičiau pasišalins maisto likučiai.
  • Dantis valykite vertikaliais judesiais „aukštyn-žemyn“, o ne horizontaliais „pirmyn-atgal“.
  • Stenkitės nuvalyti visus danties paviršius. Tik mechaniškai pašalinus maisto likučius nuo danties paviršių ir iš tarpdančių, išvengsite apnašų ir karieso susidarymo. 
  • Vartokite pieno produktus – jie naudingi dantims dėl esančio kalcio, kuris lengvina rūgščių paveikto danties paviršiaus atstatymą. 
  • Bet kurios iš šių procedūrų taikymo galimybes ir būtinumą, eigą, saugumą paaiškins ir į visus rūpimus klausimus Jums atsakys mūsų klinikos gydytojas ir higienistas konsultacijos metu.
Klinikoje taikomos garantijos
  • - implantams viso gyvenimo garantija (atmetus implantą, įsukamas naujas arba grąžinami pinigai už implantą)
Garantija taikoma klientui laikantis gyd.odontologo rekomendacijų ir klinikos įstatų.
Partneriai