DANTŲ BALINIMAS
Tik nedaugelis žmonių turi natūraliai baltus dantis, todėl jau daugybę metų yra ieškoma būdų, kaip dantis pašviesinti. Dantų spalva priklauso nuo įvairių veiksnių: genetinio paveldėjimo, rūkymo, kavos ar kitų dažančių maisto produktų, nuo vartojamų vaistų, buvusio gydymo, amžiaus ir kitų priežasčių. Dantų spalvos pakitimų priežastis reikia žinoti prieš atliekant balinimą, nes nuo to priklauso ir rezultatai.
DANTŲ BALINIMAS LAZERIU
Pagaliau rastas pažangus ir saugus sprendimo būdas – dantų balinimas lazeriu.
Dantų balinimo lazeriu procedūra trunka iki valandos, yra saugi, neskausminga ir efektyvi. Balinimas lazeriu yra pranašesnis už visas kitas balinimo priemones, nes nesukelia dantų jautrumo, rezultatai matomi iš karto ir išlieka labai ilgai, poveikis efektyvesnis, balinamosios medžiagos nepatenka į organizmą. Procedūra atliekama patyrusio specialisto.
Prieš balinant dantis atliekama profesionali burnos higienos procedūra, o pacientui paaiškinami visi dantų balinimo privalumai ir trūkumai bei kokio režimo reikės laikytis po procedūros.
Dantis balinti pradedama dantenas ir jautrias dantų vietas padengiant specialiu geliu, kuris sukietėjęs nepraleidžia lazerio spindulių, apsaugodamas šias zonas nuo nereikalingo poveikio. Tuomet ant balinamų dantų tepamas gelis, kuris lazerio šviesos veikiamas išskiria aktyvias deguonies daleles. Būtent jos ir lemia spalvos pokytį, nes suardo tamsią spalvą dantims suteikiančias molekules. Gelis trumpai apšviečiamas lazerio spinduliais, aktyvinamas ir medžiaga pradeda veikti, tada daroma kelių minučių pertrauka. Procedūra pakartojama keletą kartų. Vėliau balinamasis gelis ir apsauginis gelis pašalinami, o dantys padengiami mineralų turinčia medžiaga, kuri stiprina dantų emalį. Po balinimo lazeriu dantys netampa jautrūs, pati procedūra taip pat neskausminga.
Pradinis rezultatas matomas iš karto, o galutinis – po 24 valandų, nes balinančiosios medžiagos veikia dar kurį laiką po procedūros. Savaitę ar ilgiau rekomenduojama nevalgyti ir negerti jokių dažančių produktų – kavos, arbatos, raudonojo vyno, burokėlių ir kitų. Taip yra todėl, kad iškart po balinimo dantų paviršius yra imlesnis įvairioms dažančioms medžiagoms.
DANTŲ BALINIMAS KAPOMIS
Tai balinimo metodika, skirta pacientams naudoti namuose. Nuėmus dantų atspaudus, laboratorijoje pagaminamos plastikinės kapos. Jas kiekvieną vakarą reikia pripildyti balinančio gelio, užsidėti ir palikti ant dantų nakčiai. Procedūrą tęsti reikia 10–14 dienų.
Reikėtų nepamiršti, kad:
Plombos, vainikėliai, laminatės nebąla. Todėl po dantų balinimo gali tekti pakeisti ir senas priekinių dantų plombas bei vainikėlius.
Negyvi dantys nebąla. Jų balinimui yra taikomas vadinamasis vidinis balinimas, kai dantis balinamas ne iš išorės.
Balinimas nerekomenduojamas esant labai intensyviam dantų kariesui arba itin jautriems dantims, nešiojant breketus, sergant periodontitu.