Uždaryti
Registracija
Parašykite, kokia data ir laikas Jums priimtiniausias. Administratorė susisieks ir suderins smulkmenas.
* - privalomi laukai
Svarbu
Budinčio gydytojo kontaktai
Dėl budinčio gydytojo reikia skambi telefonu, +37062618888.
Skaudant dantį priimam nedelsiant
Jei kenčiate didžiulius skausmus, būtinai apie tai parašykite registracijos formoje. Rasime galimybę priimti nedelsiant.
Dantų taisymas gyvenantiems užsienyje
Jei gyvenate ne Lietuvoje ir ketinate atostogų metu suplanuoti vizitą pas odontologą, būtinai apie tai parašykite užklausoje.

PROTEZAVIMAS

Protezavimas - sąvoka, kuri apima labai daug danties atstatymo būdų, pradedant mikroprotezavimu, kai išsaugoma daugiausiai danties audinio (veneringai arba kitaip laminatės, įklotai-užklotai ), taip pat - tai vainikėliai, tiltai, protezai ant implantų ar išimami protezai. Naudojamos savo savybėmis nekintančios, nesidėvinčios medžiagos, atsparios lūžiams, lyginant su plombinėmis medžiagomis, kai jos vartojamos ne pagal indikacijas, pvz. plombuojant dideles ,,skyles'', rizikuojame danties sienelių, kauburų skilimais ar lūžiais, be to, didelės plombos greitai nusidėvi, ko pasekoje dantis tampa „per žemas" ir nebeatlieka savo funkcijos, nebeefektyviai sukramtomas maistas.

Paprastai kalbant, dantų protezavimas yra pažeistų dantų atstatymas ir/ar formos, spalvos, struktūros koregavimas bendradarbiaujant su dantų technikų laboratorija, o joje pagamintos restauracijos yra labai patvarios ir ilgaamžiškos, todėl jei yra prarasta daug danties audinio, nulūžęs dantis, nėra danties ar kelių dantų, tuos defektus galima sėkmingai atstatyti vainikėliais, tiltais ar implantais.

Dantų protezavimas atliekamas tiek dėl kosmetinių, tiek dėl funkcionalumo priežasčių: suteikti estetinę išvaizdą, kramtymo komfortą, pašalinti dėl prarastų dantų atsiradusius kalbos sutrikimus.
Netekus dantų, dantų protezavimas dažnu atveju yra išgelbėjimas, kas užkirs kelią kramtymo efektyvumo sipnėjimui, sąkandžio sužemėjimui, dantų migracijai, išilgėjimui, ko pasekoje gali išsivystyti apatinio žandikaulio sąnario patologija.

Pagrindiniai dantų protezų tipai:

  • Fiksuoti protezai (vainikėliai, daliniai vainikėliai ir tiltai) - fiksuojami prie likusių dantų, suteikia gerą estetinę išvaizdą, pagerina kramtymo efektyvumą.
  • Išimami daliniai protezai - skirti pacientams, kurie neteko kelių dantų kažkuriame dantų lanke (viršutiniame ar apatiniame). Šių protezų kaina yra santykinai mažesnė, estetinė išvaizda pakankamai gera, tačiau dėl mažesnio protezų stabilumo greičiau dėvisi žandikaulio kaulas.
  • Išimami pilni protezai - skirti pacientams, kurie netekę visų dantų, esančių apatiniame ar/ir viršutiniame dantų lanke. Išimami protezai gali būti fiksuojami ant implantų.

Kokie gali būti gaminami vainikėliai? Kada jų reikia?

Rekomenduojame bemetalės keramikos cirkonio oksido pagrindu arba metalo keramikos vainikėlius. Jų reikia, kai danties audinio dėl įvairių priežasčių yra likę mažai, o tai visuomet įvertinama ir aptariama konsultacijos su gydytoju metu ir parenkamas optimaliausias gydymo variantas.

Kas yra cirkonio oksido keramika? Kodėl mes ją siūlome?

Cirkonis, kaip metalas, yra vienas iš gausiausių elementų žemės plutoje, ir tai yra pagrindas cirkonio oksidui. Ši aukštos klasės protezavimo medžiaga buvo sėkmingai panaudota protezų dalims ir dirbtiniams sąnariams medicinoje per praėjusius dešimtmečius, ir dabar jau naudojama ir dantų protezams gaminti.

Cirkonio oksido keramika yra tikras išsigelbėjimas alergiškiems metalui žmonėms.
Cirkonio keramikos skaidrumas ir estetika žymiai lenkia metalo keramiką, tačiau nėra peršviečiamas ir gali blokuoti metalinius kaiščius, labai tamsius dantis, pakeitusius spalvą dėl vartotų medikamentų ( pvz.tetraciklininiai dantys), negyvi ar dėmėti dantys.

Dantų protezavimas ant implantų

Tai tokie patys vainikėliai, tiltai ar išimami protezai, tvirtinami ant implantų , kokie yra tvirtinami ir ant apšlifuotų dantų, tik papildomai galima rinktis protezui naudojamą atramą ant implanto, priklausomai nuo klinikinės situacijos, kuri visada aptariama su pacientu. Protezai ant implantų gali būti ne tik cementuojami, bet ir prisukami, kad, esant reikalui, pvz. nuskilus po ilgo laiko keramikai ar kitokiems pataisų poreikiams, gydytojas be vargo galėtų protezą nusukti ir nusiųsti dantų technikui pataisyti,ko neįmanoma padaryti su cementuojamu protezu. Visi pliusai ir minusai įvairių konstrukcijų aptariami individualiai.

 Dantų protezavimo nauda:

  • Didesnis kramtymo efektyvumas.
  • Pagerėjusi estetinė išvaizda - galima drąsiai šypsotis atvira šypsena, neatrodo „sukritusios" lūpos, mažiau raukšlelių aplink jas. Dantų protezai savo spalva, skaidrumu, dydžiu, forma yra labai panašūs į natūralius dantis.
  • Geresnės fonetinės galimybės - lengviau kalbėti, aiškiai ištariant žodžius.
  • Geresnė gyvenimo kokybė, didesnė socialinė integracija, kadangi galima drąsiau ir daugiau bendrauti su žmonėmis.
  • Didesnis pasitikėjimas savimi.
Klinikoje taikomos garantijos
  • - implantams viso gyvenimo garantija (atmetus implantą, įsukamas naujas arba grąžinami pinigai už implantą)
Garantija taikoma klientui laikantis gyd.odontologo rekomendacijų ir klinikos įstatų.
Partneriai